Club Competition Results 2017

Competition Winner(s) Runner(s) up
     
LADIES SINGLES CHAMPION Margaret Annetts Ronnie Mussell
MEN’S SINGLES CHAMPION Jamie Reynolds John Hurle
LADIES 2 WOOD SINGLES Di Wort Rose Pattenden
MEN’S 2 WOOD SINGLES Jamie Reynolds John Hurle
MEN’S SINGLES HANDICAP Fraser Boynton Ken Bryan
LADIES SINGLES HANDICAP Nancy Oliver Sandra Hall
MEN’S VETERAN SINGLE Roger Phillips Graham Annetts
LADIES SPECIAL SINGLES Doreen Hillier Di Wren
MENS SPECIAL SINGLES Paul Mortimer Colin Hardiman
LADIES PAIRS    
MENS HANDICAP PAIRS Stuart Mason
Roger Phillips
Jamie Reynolds
Paul Mortimer
MIXED PAIRS Sandra Hall
Danny Russell
Anne Selby
Ed McConnell
MIXED 2 WOOD Not held  
GILLIAN SCOTT TROPHY Toby Fiddy
Di Kerley
Colin Hardiman
Howard Wilmot
Steph Waters
Ed McConnell
MORVA WHITE TROPHY Ann Vine
Doreen Hillier
Paul Mortimer

Heather Rogers
Merv Ford
Brian Scott 

AUSTRALIAN TWO WOOD Lorna Van Zyl
Fraser Boynton
Pauline Watts
Mile Watts

Club Competition Results 2016

Competition Winner(s) Runner(s) up
     
LADIES SINGLES CHAMPION Margaret Annetts Wendy Todd
MEN’S SINGLES CHAMPION  Danny Russell John Hurle
LADIES 2 WOOD SINGLES Margaret Annetts  Sandra Hall
MEN’S 2 WOOD SINGLES  Stuart Mason Jamie Reynolds
MEN’S SINGLES HANDICAP Danny Russell Stuart Mason
LADIES SINGLES HANDICAP Jennie McShane Margaret Annets
MEN’S VETERAN SINGLE  Barry Folland Geoff Bull
LADIES SPECIAL SINGLES  Jennie McShane Mary Bordass
MENS SPECIAL SINGLES  John Hillier Jeremy Ludford
LADIES PAIRS Cherith Deane
Nancy Oliver
Sandra Gunstone
Margaret Annetts
MENS HANDICAP PAIRS  John Hillier
Jamie Reynolds
Paul Gunstone
Mervyn Ford
MIXED PAIRS  Jacqui Bull
Danny Russell
Di Wren
Mervyn Ford
MIXED 2 WOOD Jenny McShane
Danny Russell
Rose Pattenden
Merv Ford
GILLIAN SCOTT TROPHY John Collins
Heather Rogers
Cherith Deane
 
MORVA WHITE TROPHY Colin Hardiman
Di Wren
Paul Mortimer
Don Robertson
Ann Selby
Steph Waters
AUSTRALIAN TWO WOOD Ann Selby
Jamie Reynolds
 

Club Competition Results 2015

Competition Winner(s) Runner(s) up
     
LADIES SINGLES CHAMPION R Pattenden (21) D Wort (12)
MEN’S SINGLES CHAMPION B Folland (21) J Reynolds (18)
LADIES 2 WOOD SINGLES M Annetts (15) V Botting (10)
MEN’S 2 WOOD SINGLES J Reynolds (17) J Hurle (2)
MEN’S SINGLES HANDICAP D Russell (25) B Folland (16)
LADIES SINGLES HANDICAP M Annetts (21) R Pattenden (11)
MEN’S VETERAN SINGLE  J Bryant (21) M Ford (18)
LADIES SPECIAL SINGLES A Vine (21) P Milns (7)
MENS SPECIAL SINGLES G Bull (21) R Hillier (16)
LADIES PAIRS D Kerley
V Botting (25)
C Deane
D Wort (15)
MENS HANDICAP PAIRS B Armstrong
R Hillier(20)
P Gunstone
M Ford (19)
MIXED PAIRS M Collins
D Russell (22)
J Collins
W Todd (17)
MIXED 2 WOOD C Deane
R Hillier
A Cottle
D Russell
GILLIAN SCOTT TROPHY J Todman
P Mortimer
L Van Zyl
H Roger
A Vine
J Dolman
MORVA WHITE TROPHY S Hall
D Kerley
D Todd
B Chalkley
G Bull
J Bull

Club Competition Results 2014

Competition Winner(s) Runner(s) up
     
LADIES SINGLES CHAMPION M Annetts (21) R Pattenden (13)
MEN’S SINGLES CHAMPION G Annetts (21) B Pike (10)
LADIES 2 WOOD SINGLES M Annetts (16) V Botting (9)
MEN’S 2 WOOD SINGLES D Read (15) M Ford (7)
MEN’S SINGLES HANDICAP D Read (21) D Russell (12)
MEN’S VETERAN SINGLE R Phillips (21) B Fredericks (16)
LADIES SPECIAL SINGLES W Todd (21) R Rose (12)
MENS SPECIAL SINGLES H Brockway (21) R Hillier (13)
LADIES PAIRS R Pattenden
V Mussell
H Rogers
D Kerley
MENS HANDICAP PAIRS M Hall
J Hurle (18)
G Pike
G Ball (14)
MIXED PAIRS J Collins
N Oliver (20)
H Rogers
D Read (13)
Page 1 of 2
sbc035.jpg

Events

No events

Members Login

Login to reveal further options in the "Members" menu. Thanks for your support